Gölbaşı Tunç Otomotiv

Firen Sistemi

Firen Sistemi

Yardımcı unsur olarak da ABS (Anti Bloke Brake System) Kilitleme Önleyici Sistemigeliştirilmiştir.Disk frenler suları kampana tipi frenlere göre daha kolay dışarı attığından ıslak ve yağmurlu hava şartlarında daha iyi bir performans gösterirler. Ama bu sudan hiç etkilenmedikleri anlamına gelmez.Eğer bir su birikintisine hızla girip vede fren yapmaya kalkarsanız, ilk birkaç saniye frenleriniz tutmayabilir!

Disk frenler daha iyi hava soğutması sağladıklarından performansları daha iyidir.Bazı disklerde ise performansı daha da arttırmak için hava kanalları bulunur bu hava kanalları aracın hız etkisiyle kanalların içeririne hava girmesiyle soğurlar fren sisteminin daha etkili çalışmasını sağlar.frenler aşırı sıcakken derin su birikintilerine girmek otomatik yıkamalara girmek fren sistemine zarar verebilir.bunu sonucun dada firen pedalında titremeler oluşabilir.

ÖNEMLİ !Fren hortumlarını mutlaka kontrol ettirin eskimiş fren hortumları fren sisteminin çalışmamasına sebep olabilir .Fren hortumlarını mutlaka orijinalleriyle değiştirin. Frenler, otomobilin hayati önem taşıyan unsurlardan biridir. Her 10 bin km de bir kontrol edilmesi gereken frenler, sizi ve ailenizi olası kazalardan korur. Bir aracın fren sistemi iyi çalışmıyorsa, durma mesafesi uzak ve kritik durumlarda kazaya neden olur. Bu gibi araçlarda frene basıldığında araç normal mesafede durmadığı gibi sağa veya sola çekerek otomobilin kontrolden çıkmasına da yol açar. Frenleri kötü olan bir araçla kent içinde düşük hızda giderken belki bir sorun yaşamayabilirsiniz ama yüksek hızda risk bir hayli artar ve durmanız gereken bir anda her şey için geç kalmış olabilirsiniz.

NOT : El fren mekanizmasını zaman zaman kontrol ettirin el fen telleri yıpranmışsa yenisi ile değiştirin eskimiş el fren telleri siz el fren ini bıraksanız da fren balatalarını salmazlar buda aracın zor hareket etmesine sebep olur . frenler ısınır aracınız fazla yakıt tüketir balatalar erken biter.

Arabanızın Yardıma İhtiyacı Varsa Hemen Bizimle İleşişime Geçin...